overfm.gr | Euroleague | Αρμάνι – Ολυμπιακός: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE Aρμάνι – Ολυμπιακός: Παρακολουθήστε LIVE στις 21:30 την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στη Αρμάνι για την 12η αγωνιστική της Euroleague. Τηλεοπτικά από το Novasports Prime.

Αρμάνι – Ολυμπιακός. Ο Ολυμπιακός κοντράρεται με την Αρμάνι στο Μιλάνο στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας. Οι Ερυθρόλευκοι θέλουν να αφήσουν πίσω τους την ήττα από τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΦ, και να πάρουν την πρώτη εκτός έδρας νίκη τους στην Ευρωλίγκα.

Η Αρμάνι από την άλλη θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα μετά τις δύο ήττες της την περασμένη εβδομάδα. Ο Έτορε Μεσίνα έχει ξανά στην διάθεση του τον Μάλκολμ Ντιλέινι, ο οποίος ξεπέρασε τον τραυματισμό που τον ταλαιπωρούσε, ενώ το γήπεδο θα είναι κατάμεστο, με την ιταλική ομάδα να ανακοινώνει sold out.

Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα μέσω του LIVE του overfm.gr.

23:21

Καλό σας βράδυ!

23:20

Μείνετε συντονισμένοι στο overfm.gr για το ρεπορτάζ του ματς και τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών.

23:20

Ο Ολυμπιακός έφτασε τις 8 νίκες στην Euroleague και συνεχίζει ακάθεκτος την εντυπωσιακή του πορεία με βλέψεις ακόμη και την πρώτη τετράδα.

23:18

Απίθανη εμφάνιση και νίκη, η πρώτη του εκτός έδρας στην Euroleague, από τον Ολυμπιακό. Με τους Πειραιώτες να βγάζουν αντίδραση μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό.

23:18

Το… κερασάκι στην τούρτα από τον άσο του Ολυμπιακού, με το 18ο τρίποντο των Πειραιωτών (!) στον αγώνα.

23:17

72-93 Νέο τρίποντο από τον Λαρεντζάκη και τέλος στο ματς.

23:15

70-88 Τρίποντο από τον Σλούκα και ρεκόρ από τον Ολυμπιακό πίσω από τα 6.75! 17 στις 30 προσπάθειες.

23:15

70-85 Τρίποντο από τον Σιλντς

23:14

67-85 Τρίποντο από τον Λαρεντζάκη. Ο Ολυμπιακός με αυτό το σουτ έφτασε τα 16, όσο είναι και το ρεκόρ του στην Euroleague.

23:12

Αστοχεί ο Σιλντς, λιγότερο από 3 λεπτά για το φινάλε.

23:10

Κακό σουτ από τον Σλούκα. Λιγότερα από 5 λεπτά για το τέλος του ματς.

23:09

Πολύ καλή άμυνα από τον Λαρενζάκη.

23:08

63-80 Τρίποντο από τον Λαρεντζάκη.

23:06

63-77 Τρίποντο από τον Σέρχι. Τάιμ άουτ στο ματς.

23:06

Αστοχεί σε τρίποντο ο Λαρεντζάκης.

23:06

60-77 Δίποντο από τον Σιλντς.

11:05

58-77 Μέσα η βολή της τεχνικής ποινής από τον Σλούκα. Στο +19 ο Ολυμπιακός 06:25 για το φινάλε.

23:04

Από μία τεχνική ποινή Λαρεντζάκης και Σιλντς, Τεχνική ποινή και ο Σέρχι.

23:04

Οι διαιτητές εξετάζουν τη φάση για να δουν τι απόφαση θα πάρουν για την ένταση που δημιουργήθηκε.

23:02

Άστοχοι και οι δύο ομάδες στις τελευταίες φάσεις. Ένταση Ροντρίγκες και Λαρεντζάκη.

23:01

Ελέγχει απόλυτα το ματς ο Ολυμπιακός 07:00 για το φινάλε.

23:00

58-76 Απίθανη ασίστ από τον Ζαν Σαρλ και καλάθι ο Πρίντεζης.

22:59

Λάθος επιλογές και για τις δύο ομάδες στις τελευταίες φάσεις.

22:58

Αστοχεί σε ελεύθερο τρίποντο ο Παπανικολάου.

22:57

58-74 1/2 βολές από τον Χάινς.

22:57

57-74 Αστοχεί από κοντά ο Πρίντεζης, όμως ο Ζαν Σαρλ παίρνει το επιθετικό ριμπάουντ και σκοράρει.

22:55

Ξεκίνησε το 4ο 10λεπτο.

22:51

Τέλος στην 3η περίοδο. Ο Ολυμπιακός διατηρεί το +15 στο σκορ και βρίσκεται κοντά σε ένα σπουδαιο «διπλό».

22:51

Αστοχεί σε δίποντο στην κίνηση ο Σλούκας.

22:50

57-72 Καλάθι από τον Ντιλέινι.

22:49

55-72 2/2 βολές από τον Φαλ.

22:48

Νέα καταπληκτική άμυνα από τον Παπανικολάου, κερδίζει επιθετικό φάουλ από τον Μέλι.

22:46

Τρομερή άμυνα στον Ντιλέιν από Πρίντεζη και Παπανικολάου.

22:46

53-70 2/2 Από τον εξαιρετικό απόψε Μακίσικ.

22:44

Κερδίζει φάουλ και θα εκτελέσει 2 βολές ο Μακίσικ. Νέο τάιμ άουτ στο ματς.

22:44

Τρομερή άμυνα από τον Ολυμπιακό.

22:43

53-68 0/2 Από τον Γάλλο σέντερ του Ολυμπιακού.

22:43

Κερδίζει βολές ο Φαλ.

22:42

Επιθετικό φάουλ του Ταρζέφσκι στον Παπανικολάου.

22:42

53-68 Τρίποντο από τον Μακίσικ.

22:41

Επιθετικό φάουλ του Μέλι στον Παπανικολάου.

22:41

Αστοχεί σε χουκ ο Φαλ.

22:40

53-65 1/2 Από τον σέντερ της Αρμάνι.

22:39

Φάουλ του Παπανικολάου στον Ταρζέφσκι στην διεκδίκηση του ριμπάουντ.

22:38

52-65 Τρίποντο από τον Παπανικολάου. Το 13ο των Πειραιωτών στο ματς.

22:37

52-62 2/2 Από τον Σιλντς.

22:37

Έχει συμπληρώσει τα φάουλ ο Ολυμπιακός. Κερδίζει βολές ο Σιλντς.

22:36

50-62 Κλέβει ο Παπανικολάου και σκοράρει ο Βεζένκοφ στον αιφνιδιασμό/

22:35

Συνεχόμενες κακές επιλογές στην επίθεση από Ντόρσει για τον Ολυμπιακό και Σιλντς για την Αρμάνι.

22:35

Επιθετικό φάουλ από τον Χάινς.

22:32

Επιθετικό φάουλ του Ντόρσει και τάιμ άουτ από τον Μπαρτζώκα.

22:32

50-60 Δίποντο από τον Σιλντς.

22:31

Κακή επίθεση και άστοχο σουτ από τον Βεζένκοφ.

22:30

48-60 Καλάθι και φάουλ από τον Σιλντς.

22:30

Συνεχόμενα επιθετικά ριμπάουντ από την Αρμάνι.

22:29

Βγάζει την πρώτη άμυνα ο Ολυμπιακός, όμως αστοχεί στην επίθεση ο Ντόρσει.

22:27

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

22:12

Βγάζει την άμυνα ο Ολυμπιακός. Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνται με 60-45 στο καλύτερο ματς τους επιθετικά όχι μόνο φέτος, αλλά τα τελευταία χρόνια.

22:11

Νέο τάιμ άουτ στο ματς.

22:11

45-60 Από τον Ντόρσει. Απίθανος ο Ολυμπιακός στην επίθεση!

22:10

Κερδίζει φάουλ για 2 βολές ο Ντόρσει.

22:10

Πολύ καλή άμυνα από τον Λαρεντζάκη, από μία επίθεση οι δύο ομάδες για τη λήξη του πρώτου μέρους.

22:09

Ρεκόρ τριπόντων στο πρώτο ημίχρονο, κυνηγώντας το ρεκόρ του και στον αγώνα, το οποίο είναι τα 16 εύστοχα τρίποντα. Έχει ήδη 12…

22:08

Τάιμ άουτ.

22:07

45-58 Νέο τρίποντο από τον Λαρεντζάκη. Απίθανα πράγματα από τον Ολυμπιακό! 12/16 εύστοχα τρίποντα.

22:07

45-55 2/2 βολές από τον Σιλντς.

22:06

43-55 Νέο τρίποντο από τον Ολυμπιακό, αυτή τη φορά από τον Λαρεντζάκη.

22:06

43-52 Αστοχεί στην βολή, όμως ο Μέλι παίρνει επιθετικό ριμπάουντ και σκοράρει.

22:04

41-52 Καλάθι και φάουλ από τον Ντατόμε.

22:04

39-52 2/2 βολές από τον Πρίντεζη.

22:03

39-50 Απαντάει ο Πρίντεζης για τρεις. Απίθανος πίσω από τα 6.75 ο Ολυμπιακός.

22:03

39-47 Τρίποντο ο Ντατόμε

22:01

Ο Μάρτιν γράφει το 36-47 μετά το δίποντου του Μέλι. Ταιμ άουτ με 3:41 για το ημίχρονο

22:00

Το μυθικό STOP του Χάινς στον ΜακΚίσικ σε μια απίστευτη φάση

21:58

Με δύο βολές του Μαρτίν ο Ολυμπιακός πηγαίνει στο +10 για το 33-43 με ένα 10-0 σερί

21:57

Σλούκας για 3 και νέο σερί του Ολυμπιακού για το 33-41 στο 15′!

21:56

21:55

Ευστοχεί σε 3 βολές ο Λαρεντζάκης για το 33-36, με τον Μαρτίν να τελειώνει εκπληκτικά την επίθεση του Ολυμπιακού για το 33-38

21:54

Ισοφαρίζει ο εκπληκτικός Χαινς σε 33-33

21:51

Η Αρμάνι μειώνει στο καλάθι  για το 31-33 με βολές του Ροντρίγκεθ .

21:50

Τρίποντα από Ντάνιελς και Βεζένκοφ για το 28-33. Πραγματικός διαγωνισμός τριπόντων στο Μιλάνο

21:47

21:46

Τέλος στο πρώτο δεκάλεπτο: Αρμάνι – Ολυμπιακός 25-30, με 10/14 σούτ για του Ιταλούς και 11/16 για τον Ολυμπιακό με τον Ντόρσει να είναι μαγικός με 12 πόντους (4 τρίποντα)

21:44

25-30 μειώνουν οι Ιτάλοι με τον Σίλντς και τον Ντιλέινι

21:43

Νέο τρίποντο από τον συγκλονιστικό Ντόρσει για το 16-27, με τον Ολυμπιακό να έχει 7/8 τρίποντα!

21:37

Φόλλου του Βεζένκοφ για το 4-15 με 6 λεπτά να απομένουν για το δεκάλεπτο.

21:36

Μειώνει σε 4-9 ο Ντατόμε, αλλά ο Ντόρσει με νέο τρίποντο γράφει το 4-13.

21:32

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό με τον Ντόρσει να γράφει το 2-9, μετά τα τρίποντα των Βεζένκοφ και Ουόκαπ

21:29

Με Γουόκαπ, Ντόρσι, Παπανικολάου, Βεζένκοφ και Φαλ ξεκινά ο Μπαρτζώκας την αναμέτρηση

21:28

Διαιτητές του αποψινού ματς θα είναι οι Μπελόσεβιτς, Γιαβόρ και Τραβίτσκι.

21:27

Σημαντικό νέο για τους γηπεδούχους η επιστροφή του Μάλκολμ Ντιλέινει έπειτα από έναν μήνα εκτός λόγω τραυματισμού.

Από την άλλη ο Μεσίνα δεν έχει στην διάθεση του τον Ντίνο Μήτογλου που πρόσφατα έκανε εγχείρηση.