overfm.gr | Euroleague | LIVE Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός: Παρακολουθείστε live στις 19:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός για την 8η αγωνιστική της Euroleague

LIVE Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός: Tηλεοπτικά από Novasports Prime.

Καλησπέρα σας, θα είμαστε μαζί σας για να μεταδώσουμε τον κρίσιμο αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι.  Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη προέρχεται από την εντός έδρας ήττα 84-70 από τη Βιλερμπάν, με αποτέλεσμα να βρίσκεται ολέον στο 2-5 και τη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «πράσινοι» επιζητούν την πρώτη τους εκτός έδρας νίκη για φέτος. Διαιτητές του αγώνα είναι ο Λουίτζι Λαμόνικα (Ιταλία), ο Λεάντρο Λεσκάνο (Αργεντινή) και ο Τζόρντι Αλιάγκα (Ισπανία).

Οι αρχικές πεντάδες

Παναθηναϊκός: Παπαπέτρου, Παπαγιάννης, Πέρι, Σαντ-Ρος, Έβανς.

Ερυθρός Αστέρας: Ουόλτερς, Ντόμπριτς, Λαζάρεβιτς, Κάλινιτς, Κούζμιτς.

20:50

Καλό σας βράδυ

20:48

Οι «πράσινοι» ολοκλήρωσαν τον αγώνα με το διόλου κολακευτικό 3/22 τρίποντα και 19 λάθη. Σε απίστευτα κακή μέρα σχεδόν όλοι. Μόνοι διασωθέντες Μέικον και Ρος που προσπάθησαν

20:46

Τελικό σκορ 81-48 με τρίποντο του Μέικον.

20:45

2/2 βολές ο Κούζμιτς και 81-45

20:43

Δίποντο του Μέικον για το 78-45

20:42

Τρίποντο σε δευτερεύοντα αιφνιδιασμό για τους γηπεδούχους με τον Χόλινς και 78-43

20:39

Ένα ακόμη επιθετικό ριμπάουντ για τον Άστερα και δύο βολές για τον Νταβίντοβατς που θα κάνει το 75-41

20:37

Μειώνει ο Πέρι με τρίποντο σε 70-41. 2/ 14 οι «πράσινοι»

20:36

Γκολ – φάουλ ο Μίτροβιτς για το 70-38

20:35

Με το δεύτερο σερί τρίποντο του Ντόμπριτς, η διαφορά φυάνει στους 30 (68-38)

20:33

Τάιμ αουτ από Πρίφτη

20:32

Κάρφωμα του Παπαγιάννη για το 65-38

20:31

Με τρίποντο του Ντόμπριτς, η διαφορά εκτοξεύεται στο +29(65-36)

20:28

Με 2/2 βολές του Ουσκόκοβιτς, ο Αστέρας κάνει το 61-36

20:26

Αρχή τέταρτου δεκαλέπτου.

20:25

20:24

Τέλος τρίτου δεκαλέπτου. Ο Ερυθρός Αστέρας προηγείται με 57-36 των «πράσινων»

20:15

Απίστευτη φάση με τον Χόλινς να χάνει φόλοου κάρφωμα εξ΄ επαφής, Οι «πράσινοι» έχουν πλέον 1/11 τρίποντα

20:13

Ο Ουόλτερς κάνει το 49-32, έχοντας πλέον 6/8 δίποντα

20:12

Πρώτο καλάθι για τους «πράσινους» στο τρίτο δεκάλεπτο με τον Σαντ Ρος για το 47-30

19:56

Πολύ κακό ημίχρονο αντίθετα για τον Ιωάννη Παπαπέτρου με μόλις 1/4 δίποντα και 0/1 τρίποντα

19:52

Ο Νέιτ Ουόλτερς είναι το μεγάλο πρόβλημα για τους «πράσινους», με τον πόιντ γκαρντ των Σέρβων να είναι on fire με 14 πόντους (4/6 δίποντα, 2/2 τρίποντα)

19:51

19:50

Πολλά τα προβλήματα για τον Παναθηναϊκό. Οι «πράσινοι» είναι πολύ κακοί στη δημιουργία (μόλις 4 ασίστ), έχουν φτάσει ήδη τα 13 λάθη, αλλά κυρίως για ένα ακόμη παιχνίδι είναι… τραγικοί πίσω από τη γραμμή των 6.75μ. με 1/10 τρίποντα.

19:46

Νέο κλέψιμο από Σαντ Ρος, στις βολές ο Ουάιτ(2/2) και ολοκλήρωση ημιχρόνου με 39-26

19:45

Κλέψιμο του Σαντ Ρος και κάρφωμα στον αιφνιδιασμό για το 39-24

19:43

Βολές για Σαντ – Ρος στα 37.5 για το ημίχρονο. 2/2 ο Κουβανός (39-22) και ταιμ αουτ από Ράντονιτς.

19:36

Ο Σιμόνοβιτς με αμαρκάριστο τρίποντο θα κάνει το 34-20. Στο +14 η διαφορά για πρώτη φορά

19:34

Καλάθι με λέι απ για τον Σιμόνοβιτς, από κερδισμένο επιθετικό ριμπάουντ για το 31-18 και τάιμ αουτ Πρίφτη