overfm.gr | Serie A | Γιουβέντους – Μεγάλη νίκη στην έδρα της Τορίνο!

Η Γιουβέντους επικράτησε 1-0 της Τορίνο εκτός έδρας και πήρε την τρίτη σερί νίκη της στη Serie A. Το γκολ για τους «Μπιανκονέρι» ο Λοκατέλι στο 86ο λεπτό.

Τη νίκη  0-1, με γκολ του Λοκατέλι στο 86΄ πήρε η Γιουβέντους στο τοπικό ντέρμπι του Τορίνο. Έτσι, η «Γηραιά Κυρία» επέκτεινε το απίστευτο σερί της κόντρα στην Τορίνο, καθώς έχει μόλις μία ήττα στα τελευταία 30 χρόνια από την συμπολίτισσα.

Το πρώτο μέρος ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα «πατήματά» τους στο ματς. Τόσο η Τορίνο, όσο και η Γιουβέντους δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, χωρίς να καταφέρουν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Με ανάλογο τρόπο συνεχίστηκε η αναμέτρηση και στο δεύτερο μέρος. Οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη, χωρίς, όμως, να σημειωθεί κάποιο γκολ.

Τον «γόρδιο δεσμό» έλυσε ο Λοκατέλι στο 86ο λεπτό, δίνοντας στη Γιουβέντους μια τεράστιας σημασίας νίκη. Οι «Μπιανκονέρι» ανέβηκαν, έτσι, στην όγδοη θέση της βαθμολογίας, με 11 βαθμούς μετά από 7 αγωνιστικές.