overfm.gr | Euroleague | Ολυμπιακός – Μονακό LIVE: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE Ολυμπιακός – Μονακό: Παρακολουθήστε live στις 21:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός – Μονακό για την 8η αγωνιστική της Euroleague. Τηλεοπτικά από το Novasports Prime.

Πανέτοιμος για την αναμέτρηση με την Μονακό είναι ο Ολυμπιακός στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Euroleague. Live στο overfm.gr/Novasports Prime στις 21:00.

Οι Πειραιώτες θα υποδεχτούν στο ΣΕΦ την παρέα του Μάικ Τζέιμς με στόχο να διατηρήσουν το απόλυτο στο γήπεδό τους. Μέχρι στιγμής μετρούν 5 νίκες σε ισάριθμους αγώνες στο Φαληρικό γήπεδο, σερί το οποίο είναι αποφασισμένοι να κάνουν τα πάντα, ώστε να διευρυνθεί.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα είχαν ρεπό στο πρωτάθλημα την προηγούμενη εβδομάδα και είναι ξεκούραστοι και απόλυτα προετοιμασμένοι για το αποψινό αγώνα, ο οποίος είναι εξαιρετικά δύσκολος. Με τους Μονεγάσκους να διαθέτουν εξαιρετική ομάδα, όπως έχει φανεί και μέχρι στιγμής στη διοργάνωση.

Ωστόσο, οι «ερυθρόλευκοι» είναι και εκείνοι εξαιρετικοί τη φετινή σεζόν και είναι πανέτοιμοι για μία ακόμη νίκη την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο στην Euroleague.

22:47

Καλό βράδυ σε όλους

22:46

Σας ευχαριστούμε όλους που μείνατε συντονισμένοι στη παρέα μας.

22:40

Γκολ-φάουλ ο Ζαν Σαρλ και ο Ολυμπιακός στο εντυπωσιακό +21. 82-61 με 2 λεπτά να απομένουν

22:38

Εκπληκτικός ο Ζαν Σάρλ που είναι παντού. Βολές για τον Ολυμπιακό και τον Ντόρσει

22:38

Ο Ντόρσεϊ το βιολί του και 78-59

22:37

76-59 ο Ζαν Σαρλ από κοντά που απαντάει στον Λι

22:34

4’20” για το τέλος και Τάιμ άουτ

22:33

Άλλη μια εξαιρετική δημιουργία από τον Σλούκα και γκολ φάουλ από τον Ζαν Σάρλ.

Πάρτι για τον Ολυμπιακό και 74-57

22:32

71-57 με γκολ – φάουλ του Ντόρσεϊ που βάζει την… υπογραφή του στο ματς (14π.)

22:31

Σλούκας δημιουργεί ξανά ο Ζαν Σάρλ καρφώνει και πάλι για το 68-57

22:30

66-54 με τρίποντο του Παπανικολάου απαντάει ο Άντζουσιτς για το 66-57, 6:38 ακόμη για το φινάλε

22:21

Εξαιρετικό διάβασμα της φάσης από τον Σλούκα που πάει στις βολές στα 13 δευτερόλεπτα

22:15

Το πρώτο εύστοχο τρίποντο του Σάσα βεζένκοφ για το 54-46 και το ΣΕΦ παίρνει φωτιά

22:08

47-43 καρφώνει ο Φαλ μετά από έξοχη δημιουργία του Ντόρσει και τηλεοπτικό ταιμ άουτ.

12-5 το επιμέρους στην 3η περίοδο με τον Ολυμπιακό να γυρνάει το ματς μέσα από την υπέροχη άμυνά του

22:07

Τρίποντη βόμβα του Ντόρσει για το 45-43 και λάθος του Τζέιμς στη συνέχεια . Έκρηξη στο ΣΕΦ

22:05

2/2 βολές ο Μοτεγιούνας για το 42-43, στο παρκέ επιστρέφει ο Μπέικον

22:05

Προβάδισμα για τον Ολυμπιακό

Εξαιρετική η άμυνα του Ολυμπιακού στο πρώτο πεντάλεπτο της 3ης περιόδου 42-41 με τον Βεζένκοφ

22:04

Άστοχα ελέυθερα τρίποντα από Τζέιμς και Ντόρσει

22:02

40-41 ο Βεζένκοφ με κάρφωμα στο ανοικτό γήπεδο. Στον πόντο μειώνει ο Ολυμπιακός!

22:01

8’27” για το τέλος της 3ης περιόδου ο Φάλ αστοχεί σε δύο βολές

22:01

Άστοχα τρίποντα για Παπανικολάου και Ουόκαπ

22:00

38-41 από τον Ουόκαπ που κάνει πολύ καλό παιχνίδι και γίνεται ο πρώτος διψήφιος (11π.) Είχε προηγηθεί το τρίποντο του Άντζουσιτς

22:00

Όλα έτοιμα για την επανέναρξη του ματς. Τζάμπολ στο 3ο δεκάλεπτο

21:53

Το καθιερωμένο ερυθρόλευκο τελετουργικό των παικτών στα αποδυτήρια πριν την έναρξη του αγώνα

21:52

Παρών στο ΣΕΦ και ο Βασίλης Σπανούλης

21:47

Ο Ολυμπιακός έκλεισε το πρώτο μέρος με 12/21 δίποντα, 2/10 τρίποντα και 5/9 βολές, 20 ριμπάουντ (13 αμυντικά – 7 επιθετικά), 7 ασίστ, 4 κλεψίματα και 8 λάθη. Γουόκαπ και Παπανικολάου έχουν από οκτώ πόντους.

Η Μονακό έχει 10/24 δίποντα, 4/10 τρίποντα και 6/8 βολές, 19 ριμπάουντ (13 αμυντικά – 6 επιθετικά), 8 ασίστ, 5 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 5 λάθη, με τον Ντιάλο στους 8 και τους Τζέιμς – Μοτιεγιούνας στους 7 πόντους.

21:46

Πολλές αποδοκιμασίες για τους διαιτητές στο ΣΕΦ

21:45

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν μέχρι το +12 αλλά στη 2η περίοδο ο Ολυμπιακός μάζεψε την κατάσταση και γύρισε στην αναμέτρηση.

8/11 δίποντα έχει ο Ολυμπιακός στη δεύτερη περίοδο. Πηγαίνει κοντά στο καλάθι, διαβάζει τα μις-ματς, σκοράρει εύκολα καλάθια και έχει μαζέψει την διαφορά στους τρεις λίγο πριν από το ημίχρονο. 4/4 από τον Τόμας Γουόκαπ!

21:44

Ημίχρονο στο ΣΕΦ. Στο +3 η Μονακό που προηγείται με 35-38

20′: Ολυμπιακός – Μονακό 35-38

21:43

Άστοχος ο Χολ στα 40 δευτερόλεπτα για το ημίχρονο

21:41

4-0 σερί για τον Ολυμπαικό με Γουόκαπ και Ζαν Σάρλ για το 35-38. Ταιμ άουτ από τον έξαλλο Μίτροβιτς

21:39

Άστοχο τρίποντο του Σλούκα, μένει η μπάλα στα χέρια της Μονακό και ταιμ άουτ στο 18′. Παραμένει το 31-38

21:28

21-30 ο Σλούκας μειώνει στο 14 και ο Ζαν Σάρλ πηγαίνει στη γραμμή των βολών αλλά θα κάνει 0/2

21:24

7ο λάθος του Ολυμπιακού και 17-29 ο Χολ.

Απαντάει για το 19-29 από τον Ζαν Σαρλ

21:22

Άρχισε η β’ περίοδος με εκατέρωθεν άστοχες επιθέσεις

21:21

Ο Ολυμπιακός έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 4/10 δίποντα, 2/6 τρίποντα και 3/3 βολές, έχει 7 ριμπάουντ (4-3), 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 5 λάθη με τον Παπανικολάου στους 8 πόντους.

Η Μονακό έχει 5/11 δίποντα, 4/6 τρίποντα και 5/6 βολές, 10 ριμπάουντ (7-3), 6 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 λάθη με τον Ντιάλο στους 8 πόντους.

21:19

Κάκιστη η άμυνα του Ολυμπιακού στο πρώτο δεκάλεπτο ενώ οι ερυθρόλευκοι μετρούν ήδη 5 λάθη σε 9 αγωνιστικά λεπτά

21:11

Άστοχος ο Βεζένκοφ , 3’20” για το τέλος του α’ δεκαλέπτου.

Κερδισμένο φάουλ του Τζέιμς από τον Φαλ, σε προσπάθεια για τρεις

21:11

Τρίποντο από τα 9 μέτρα για τον Μάικ Τζέιμς και 14-21

21:09

4’26” για το τέλος του α’ δεκαλέπτου. Απούσα η άμυνα του Ολυμπιακού στα πρώτα λεπτά με τη Μονακό να είναι αρκετά εύστοχη

21:08

14-18 από τον Ντιαλό που φτάνει τους 8 πόντους, στις 3 ασίστ ο καυτός Μάικ Τζέιμς

21:07

:11-16 ο Ντόρσεϊ

14-16με γκολ φάουλ του Φαλ
21:07

9-16 ο Άντζουσιτς,

21:05

9-10 ο Γουόκαπ, αλλα η Μονακό κάνει το 9-13 δια χειρός Μοτεγιούνας με νέο τρίποντο

Γκολ-φάουλ ο Ντιαλό για το 4-7

Απαντάει για το 7-7 ο ο Παπανικολάου, αλλά ο Ντιαλό είναι καυτός για το 7-10

2-4 με φόλοου του Μοτεγιούνας, απαντάει για το 4-4 ο Γουόκαπ.

20:59

Γουόκαπ, Ντόρσεϊ, Βεζένκοφ, Παπανικολάου και Φαλ οι 5 του Ολυμπιακού.

Τζέιμς, Άντζουσιτς, Ντιαλό, Τόμας και Μοτεγιούνας για την Μονακό

20:57

Στην δωδεκάδα του Ολυμπιακού επιστρέφει ο Χασάν Μάρτιν, έχοντας πλέον ξεπεράσει τον τραυματισμό που τον ταλαιπωρούσε.

Αυτή την ώρα έχουμε τη παρουσίαση των δύο ομάδων

20:55

Τζάμπολ σε περίπου 5 λεπτά στο παρκέ του φαληρικού σταδίου.

20:52

20:50

Η Μονακό προέρχεται από δύο συνεχόμενες νίκες και βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα.

Την περασμένη εβδομάδα νίκησε κατά σειρά Ερυθρό Αστέρα και ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην έδρα της.

20:48

Λοτερμόζερ, Παστούσιακ και Τζιοβανέτι οι διαιτητές του αγώνα

20:47

Στα 7 ματς του Ολυμπιακού στην EuroLeague, κορυφαίος σκόρερ είναι ο Τάιλερ Ντόρσεϊ με 13.3 πόντους, ενώ εκτελεί με 47% στα τρίποντα. Δεύτερος είναι ο Σάσα Βεζένκοφ με 11.1 πόντους.

20:46

Οι δύο ομάδες προθερμαίνονται ενόψει της έναρξης του αγώνα.

Η 12άδα του Ολυμπιακού: Ουόκαπ, Ντόρσεϊ, Λούντζης, Λαρεντζακης, Φαλ, Σλούκας, Μάρτιν, Βεζένκοφ, Πρίντεζης, Παπανικολάου, Ζαν-Σαρλ, ΜακΚίσικ.

20:41

20′ για το τζάμπολ στο ΣΕΦ το οποίο θα πραγματοποιηθεί παρουσία του Κυριάκου Μητσοτάκη όπως ενημερώσαμε και νωρίτερα.

20:39

Στο 5-2 το ρεκόρ του Ολυμπιακού. Στο 4-3 η «σταχτοπούτα» Μονακό

20:38

Το παιχνίδι μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime κι είναι το 6ο εντός έδρας του Ολυμπιακού για φέτος.

Οι Πειραιώτες είναι αήττητοι στο ΣΕΦ με 5/5 νίκες. Έχουν κερδίσει εδώ τις Μπασκόνια, Ρεάλ, Ζάλγκιρις, Άλμπα και Φενέρ.

20:36

Ο  Ολυμπιακός υποδέχεται την Μονακό στις 21:00 στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας για την  8η αγωνιστική της EuroLeague