overfm.gr | Basket League | Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Μαγικό Ερυθρόλευκο δεκάλεπτο

Ο Ολυμπιακός έκανε την αντεπίθεση του στην τρίτη περίοδο του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό με αιχμή του δόρατος τους Παπανικολάου και Ντόρσεϊ.

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Αντεπίθεση με Ντόρσεϊ – Παπανικολάου . O Ολυμπιακός πήγε στα αποδυτήρια όντας πίσω στο σκορ με 6 πόντους στο ντέρμπι των «αιωνίων» κόντρα στον Παναθηναϊκό. Ωστόσο, στην τρίτη περίοδο οι Πειραιώτες μπήκαν αποφασισμένοι να επιβάλουν τον ρυθμό τους.

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Αντεπίθεση με Ντόρσεϊ – Παπανικολάου . Αιχμή του δόρατος στην επίθεση του Ολυμπιακού ήταν οι Κώστας Παπανικολάου και Τάιλερ Ντόρσεϊ. Αρχικά ο ομογενής γκαρντ σκόραρε από την περιφέρεια μειώνοντας στους τρεις. Λίγο αργότερα όπλισε και εκτέλλεσε και ο Έλληνας φόργουορντ φέροντας το παιχνίδι στα ίσα.

Δείτε το βίντεο:

Ο Ολυμπιακός συνέχισε να κυριαρχεί στην αναμέτρηση. Οι Πειραιώτες ήταν καταπληκτικοί στην άμυνα, έλεγξαν τα ριμπάουντ και κατάφεραν να τρέξουν ένα συνολικό επιμέρους σκορ 26-12 στην τρίτη περίοδο για να αποκτήσουν μεγάλο προβάδισμα νίκης στο ντέρμπι.