overfm.gr | Basket League | Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός LIVE: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Παρακολουθήστε live στις 19:30 την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Παναθηναϊκό για την 8η αγωνιστική της Basket League. Τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Παναθηναϊκό (19:30, ΕΡΤ3 και LIVE από τον overfm.gr) για την 8η αγωνιστική, στον πρώτο αγώνα πρωταθλήματος των δύο ελληνικών ομάδων από το 2018, αφού έκτοτε οι “αιώνιοι” κοντράρονταν μόνο στην EuroLeague.

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός «διασταυρώνουν τα ξίφη τους» στο αποψινό (19:30, ΕΡΤ3) ντέρμπι του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας, στο πρώτο ντέρμπι αιωνίων της σεζόν 2021/22.

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης από τον overfm.gr

21:23

Μείνετε συντονισμένοι στο Overfm.gr για το ρεπορτάζ του αγώνα και τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών. Καλό σας βράδυ!

21:20

24 Πόντους από τον Νέντοβιτς με μεγάλα σουτ στο 4ο δεκάλεπτο!

21:18

Απίθανο φινάλε στο ντέρμπι, με τον Παναθηναϊκό με μπροστάρη τον Νέντοβιτς να «αλώνει» το ΣΕΦ. Δείχνοντας πως σε όποια κατάσταση και αν είναι αυτά τα παιχνίδια τα αντιμετωπίζει… διαφορετικά.

21:17

Τεράστια νίκη από τον Παναθηναϊκό μέσα στο Φάληρο.

21:17

76-81 Καλάθι στη λήξη του χρόνου από τον Σλούκα για το τελευταίο 10λεπτο.

21:16

74-81 Καλάθι από τον Κασελάκη στον αιφνιδιασμό.

21:16

Αστοχεί σε τρίποντο ο Ντόρσει.

21:15

Δεν μπορεί να σκοράρει ο Ντόρσει. 41 δεύτερα για το τέλος, αγκαλιά με τη νίκη ο ΠΑΟ.

21:15

74-79 Απίθανο τρίποντο του Σαντ Ρος.

21:14

74-76 2/2 από τον Παπανικολάου.

21:13

Κερδίζει φάουλ για 2 βολές ο Ολυμπιακός 01:31. Στον πάγκο ο Νέντοβιτς με 5 φάουλ με 24 πόντους.

21:12

72-76 Τρίποντο από τα 10 μέτρα από τον Νέντοβιτς. Απίθανος ο Σέρβος άσος του Παναθηναϊκού.

21:10

Βολές για τον Ουόκαπ 02:39 για το φινάλε.

21:09

69-70 Τρίποντο ο Νέντοβιτς.

21:09

Αστοχεί σε 2 βολές ο Βεζένκοφ. Παραμένει το 69-67.

21:08

69-67 Καλάθι και φάουλ από τον Νέντοβιτς.

21:07

69-64 2/3 Από τον Βεζένκοφ.

21:06

Κερδίζει φάουλ για 3 βολές ο Βεζένκοφ. 04.00 για το φινάλε.

21:02

Αστοχεί ο Βεζένκοφ από κοντά και διαμαρτύρεται για φάουλ. Τεχνικοί ποινή δίνουν οι ρέφερι. Τάιμ άου στο ματς.

21:02

67-58 Τρίποντο από τον Νέντοβιτς.

21:01

67-55 Νέο καλάθι από τον Φαλ.

21:00

Απίθανη τάπα του Φαλ στον Μέικον. Κυρίαρχος και στις δύο πλευρές του παρκέ ο Γάλλος σέντερ.

20:59

65-55 Νέο καλάθι από τον Φαλ, φτάνει τους 15 πόντους. Και είναι ασταμάτητος.

20:58

Αστοχεί στην επίθεση ο Παναθηναϊκός.

20:58

63-55 Επιθετικό ριμπάουντ και κάρφωμα από τον εξαιρετικό Φαλ.

20:57

Επιστρέφει άρον άρον στο παρκέ ο Φαλ.

20:56

61-53 Καλάθι από τον Έβανς. Κερδίζουν φάουλ οι «πράσινοι» και σκοράρουν με τον Νέντοβιτς. 61-55.

20:54

Ξεκίνησε η 4η περίοδος. Ο Παναθηναϊκός στην κατοχή της μπάλας.

20:52

Τέλος στο 3ο 10λεπτο. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 59-48, ανεβάζοντας την απόδοσή του κυρίως στην άμυνα.

20:51

59-48 1/2 Από τον Νέντοβιτς. Τελευταία επίθεση για τον Ολυμπιακό στην 3η περίοδο.

20:51

«Ξέρασε» την μπάλα στο τρίποντο του Ντόρσει.

20:51

59-47 Καλάθι από τον Κασελάκη.

20:50

59-45 1/2 Από τον Φαλ.

20:49

Αστοχεί σε τρίποντο, αλλά και σε δίποντο ο Παπαπέτρου, κερδίζει φάουλ ο Φαλ στην άλλη άκρη του παρκέ.

20:45

Πρώτη φορά με διψήφια διαφορά μπροστά ο Ολυμπιακός.

20:45

54-43 Κλέψιμο και κάρφωμα από τον Ντόρσει. Τάιμ άουτ στο ματς.

20:44

52-43 Καλάθι από τον Σλούκα.

20:44

Ξανά άστοχος ο Σαντ Ρος.

20:43

Λάθος από τον Ντόρσει. 03:30 για το τέλος της 3ης περιόδου.

20:43

Μακρινό άστοχο τρίποντο του Νέντοβιτς.

20:43

50-43 Ωραίο καλάθι από τον Βεζένκοφ, στους 15 πόντους ο φόργουορντ του Ολυμπιακού.

20:41

Πρόβλημα στο χρονόμετρο, μικρή διακοπή στο ματς. 04:26 για το τέλος της 3ης περιόδου.

20:39

4ο ομαδικό φάουλ πριν το πρώτο 5λεπτο της 3ης περιόδου συμπληρώνει ο Παναθηναϊκός.

20:38

45-43 Καλάθι από τον Ουάιτ.

20:37

45-41 ο Βεζένκοφ.

20:37

Τρομερή άμυνα στον Οκάρο Ουάιτ από τον Ολυμπιακό.

20:37

Καλή άμυνα του Παπαπέτρου στον Παπανικολάου.

20:36

Άστοχο σουτ του Παπαγιάννη.

20:36

Η «καυτή» ατμόσφαιρα στο ΣΕΦ.

20:34

43-41 Κάρφωμα από τον Φαλ. Καλεί εσπευσμένα τάιμ άουτ ο Πρίφτης.

20:32

Λάθος από τον Φούφη, ο οποίος έδωσε αρχικά την κατοχή στον ΠΑΟ, με τον κόσμο του ΣΕΦ να διαμαρτύρεται έντονα.

20:32

Πολύ καλές άμυνες από τον Ολυμπιακό στον Παπαπέτρου.

20:29

Ξεκίνησε η 3η περίοδος. Στον Ολυμπιακό η κατοχή της μπάλας.

20:27

Ο Μπαρτζώκας στάθηκε στην ιδιαιτερότητα του αγώνα, που έχει «χαλάσει» το παιχνίδι και το μυαλό των παικτών του Ολυμπιακού.

20:26

Ριμπάουντ και αποτελεσματικότητα στην επίθεση θέλει ο Πρίφτης να βελτιώσει ο Παναθηναϊκός στη συνέχεια του ματς.

20:24

Πανηγυρισμός αλά… Ελ Αραμπί από τον Λαρεντζάκη.

20:23

Η ένταση Λαρεντζάκη – Μέικον και ο «πυροσβέστης» Πρίφτης.

20:22

Το τρίποντο του Παπαπέτρου και το… κάλεσμα στον κόσμο του Ολυμπιακού που “άναψε” το ΣΕΦ.

20:21

Σαντ Ρος, Νέντοβιτς και Παπαπέτρου έχουν από 7 πόντους. 9 έχει ο Βεζένκοφ από πλευράς Ολυμπιακού.

20:16

Με το δεύτερο ημίχρονο να αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον σε ένα πραγματικό ντέρμπι για γερά νεύρα στο Φαληρικό γήπεδο.

20:15

Ο Παναθηναϊκός στέκεται άψογα στο ΣΕΦ και πηγαίνει προηγούμενος με 3 πόντους (33-36) στο φινάλε του πρώτου μέρους.

20:14

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

20:13

33-36 2/2 βολές από τον Μακίσικ.

20:12

31-36 Τρίποντο από τον Παπαπέτρου, ο οποίος κάνει έναυσμα από τον κόσμο του Ολυμπιακού να συνεχίσει να τον αποδοκιμάζει.

20;12

Νέα καλή άμυνα για οτους «πράσινους».

20:12

31-33 Από τον Παπαπέτρου, κάτι λιγότερο από 1 για το φινάλε του πρώτου μέρους.

20:08

Συνεχόμενα επιθετικά ριμπάουντ από τον Ολυμπιακό, βγάζει τελικά την άμυνα ο Παναθηναϊκός.

20:02

27-21 Τρίποντο ο Λαρεντζάκης. Τάιμ άουτ στο ματς και στον αέρα το ΣΕΦ.

20:01

Κερδίζει φάουλ από τον Παπαπέτρου ο Λαρεντζάκης και το πανηγυρίζει έξαλλα.

19:59

Ξανά άστοχος πίσω από τα 6.75 ο Νέντοβιτς.

19:58

22-21 Δίποντο από τον Μακίσικ.

19:57

Αστοχούν σε τρίποντα Μέικον και Νέντοβιτς. Στη συνέχεια ο Πρίφτης ηρέμησε Λαρεντζάκη και Μέικον, οι οποίο είχαν μία… κουβεντούλα.

19:53

16-17 2/2 Από τον φόργουορντ του Παναθηναϊκού.

19:53

Βολές για τον Σαντ Ρος.

19:52

16-15 Κλέβει ο Λαρεντζάκης και εύκολο καλάθι στον αιφνιδιασμό.

19:43

Αστόχησε σε τρίποντο ο Βεζένκοφ, έβγαλε την άμυνα ο Ολυμπιακός στη συνέχεια…

19:42

Χαμένη επίθεση του Ολυμπιακού, κερδισμένο φάουλ στην επίθεση για τον Παναθηναϊκό

19:32

Οι παίκτες των δύο ομάδων τήρησαν ενός λεπτού σιγή στη μνήμη της πρώην διεθνούς παίκτριας Βάσω Μπεσκάκη

19:31

Τζάμπολ στο ΣΕΦ

19:30

Αρχική πεντάδα για τον Ολυμπιακό: Γουόκαπ, Ντόρσεϊ, Παπανικολάου, Βεζένκοφ και Φαλ

19:29

Αρχική πεντάδα για τον Παναθηναϊκό: Πέρι, Μέικον, Παπαπέτρου, Γουάιτ και Παπαγιάννης

19:28

Κορομηλάς, Φούφης και Πουρσανίδης η τριάδα των διαιτητών του πρώτου φετινού ντέρμπι

19:26

Ο κόσμος έχει «ζεσταθεί» και χειροκροτά τους παίκτων του Ολυμπιακού

19:25

Τώρα ακολουθεί η παρουσίαση των «ερυθρόλευκων».

19:24

Η παρουσίαση του Παναθηναϊκού ξεκίνησε και οι αποδοκιμασίες των φίλων του Ολυμπιακού είναι έντονες

19:22

Περιζήτητοι οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού που κάθονται δίπλα στον αγωνιστικό χώρο, στα court seat

19:20

Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου στο ΣΕΦ, απομένουν 10 λεπτά για το τζάμπολ

19:18

Οι δύο ομάδες ολοκληρώνουν σε λίγο το ζέσταμά τους.

19:16

Ο παίκτης του Παναθηναϊκού που αποδοκιμάστηκε αρκετά, όταν έκανε προθέρμανση με σουτ, αλλά και στην πορεία, ήταν ο Ιωάννης Παπαπέτρου.

19:12

Στο ΣΕΦ βρίσκονται και αρκετοί ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού μεταξύ των οποίων και ο σκόρερ δύο τερμάτων με την ΑΕΚ, Γιουσέφ Ελ Αραμπί

19:10

Η αποστολή του Παναθηναϊκού έφτασε χωρίς προβλήματα στο ΣΕΦ…

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Η άφιξη του Παναθηναϊκού

19:08

Ο κόσμος του Παναθηναϊκού έστειλε μήνυμα στήριξης στην ομάδα του κατά την αναχώρηση από το ΟΑΚΑ

Παναθηναϊκός: «Μπιζάρισμα» από τον κόσμο λίγο πριν το ντέρμπι

19:07

Εξαιρετικό το κλίμα ανάμεσα στους δύο προπονητές…

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Το «θερμό» τετ -α- τετ Πρίφτη – Μπαρτζώκα [pics]

19:06

Σε ό,τι αφορά τον Ολυμπιακό, στην 12άδα είναι ο Ζαν Σαρλ, ενώ έξω έμεινε ο Έισι.

19:05

Να σημειωθεί πώς ο Σαντ Ρος που ήταν αμφίβολος, τελικά είναι στην 12άδα του Παναθηναϊκού

19:04

Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν ρεκόρ 6-0 μέχρι τώρα, ενώ οι «πράσινοι» βρίσκονται στο 5-1. Αμφότερες οι ομάδες έχουν κάνει το ρεπό τους.

19:03

Ολυμπιακός Vs Παναθηναϊκός πράξη πρώτη για φέτος, στο ΣΕΦ, για την 8η αγωνιστική

19:02

Μετά από περίπου 1.100 ημέρες οι δύο σύλλογοι θα αναμετρηθούν ξανά στο ελληνικό πρωτάθλημα.