overfm.gr | Basket League | Παναθηναϊκός: Μυθικό τέταρτο δεκάλεπτο με 7 τρίποντα και 33 πόντους [vds]

Ο Παναθηναϊκός έκανε τη μεγάλη ανατροπή στο ΣΕΦ, επέστρεψε από το -14, με μαγική τέταρτη περίοδο και έφυγε νικητής από το Φάληρο με 81-76.

Το πρώτο ντέρμπι αιωνίων της σεζόν, το πρώτο ντέρμπι αιωνίων για την Stoiximan Basket League μετά από τρία χρόνια.

Οι πράσινοι παρότι βρέθηκαν στο -14 κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση με ένα μυθικό τέταρτο δεκάλεπτο, έχοντας πετύχει 7 τρίποντα στην τελική ευθεία της αναμέτρησης.

Χαρακτηριστικό είναι ότι το «τριφύλλι» είχε σε όλο το ματς 10/33 σουτ έξω από τα 6,75 μ., την ίδια στιγμή που στην τέταρτη περίοδο σημείωσε  7/10 τρίποντα πανηγυρίζοντας μια τεράστια νίκη.