overfm.gr | Ligue 1 | Στην επανάληψη δεν συ-Νάντ-ησε δυσκολίες και πήρε την νίκη

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο η Ναντ επικράτησε με 3-1 της Τουλούζ στο «Λα Μπουζουάρ» και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στην Ligue 1.

Την παρθενική της νίκη στην φετινή Ligue 1 πέτυχε η Ναντ επικρατώντας με 3-1 της Τουλούζ στο «Λα Μπουζουάρ» ανατρέποντας το εις βάρος της 0-1 του ημιχρόνου.  Δυνατά μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 15′ με τον Αμπουμπακάλ πηγαίνοντας και με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη άρχισε η αντεπίθεση των «καναρινιών» και ο Γκεσάν πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έφερε το ματς στα ίσα. Στο 55′ ο Μοχάμεντ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους και την νίκη σφράγισε στο 61′ ο Σιμόν. Με την Ναντ να κάνει ανατροπή μέσα σε 11 λεπτά πετυχαίνοντας 3 γκολ.

Στην συνέχεια δεν άλλαξε κάτι και η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λιγκ πανηγύρισε την παρθενική φετινή της νίκη, ενώ η Τουλούζ απεναντίας υπέστη την πρώτη φετινή της ήττα.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.