overfm.gr | Euroleague | Ζενίτ – Ολυμπιακός ΜακΚίσικ: Απίθανο κάρφωμα του Αμερικανού [vid]

Ο Ολυμπιακός πρόσφερε μια άκρως θεαματική φάση με τον Σακίλ ΜακΚίσικ στην αναμέτρηση με την Ζενίτ.

Ζενίτ – Ολυμπιακός ΜακΚίσικ. Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης ο Ολυμπιακός. Οι Ερυθρόλευκοι μπορεί να βρίσκονται πίσω στο σκορ (49-43), ωστόσο ο Σακίλ ΜακΚίσικ φρόντισε να τους δώσει ψυχολογία για την επανάληψη. Ζενίτ – Ολυμπιακός ΜακΚίσικ

Συγκεκριμένα, ο Αμερικανός πέτυχε ένα απίστευτο κάρφωμα στο φινάλε του ημιχρόνου. Ο ΜακΚίσικ πήρε την μπάλα στην επαναφορά από την άμυνα του Ολυμπιακού, τα έβαλε με όλη την άμυνα της Ζενίτ και κάρφωσε εμφατικά με το ένα χέρι.